Dzień Zdrowia Seniora

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Seniora. To idealny czas, by zwrócić nasze myśli ku osobom starszym i ich potrzebom oraz przede wszystkim roli jaką pełnią w społeczeństwie. Dlatego spotkaliśmy się w murach Szkoły Podstawowej Nr 38, aby świętować Dzień Zdrowia Seniora. Uroczystość została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Pamiętamy, że seniorzy to osoby, od których wiedzę i doświadczenie czerpie młodsze pokolenie, dlatego tak ważne jest, abyśmy dbali o ich dobrostan.

W ramach Dnia Zdrowia Seniora zorganizowano debatę pt. "O potrzebach białostockich Seniorów". W trakcie spotkania można było wykonać pomiary ciśnienia krwi i badanie składu ciała, wziąć udział w kursie pierwszej pomocy. Oprócz tego przygotowany został blok rozrywkowy: kawiarenka seniora, warsztaty (kulinarne, żywieniowe, doświadczalne i techniczne) oraz występy artystyczne dzieci. Nieco odważniejsi seniorzy mogli  postrzelać na strzelnicy bądź spróbować swoich sił tańcząc zumbę.

Szkoła Podstawowa nr 38 w Białymstoku